ProGrasS

 

     
Stimpmeter
Stimpmeter służy do mierzenia prędkości greena.
ProGrasS dostarcza oryginalny U.S.G.A. stimpmeter. Wygodne urządzenie zarówno dla komisji zajmującej się polem jak i greenkeepera.
Umożliwia łatwe zmierzenie wpływu niższego koszenia i/lub wertykulacji na szybkość greena. Również można w prosty sposób uzyskać informacji na temat różnic pomiędzy greenami. Krótko: stimpmeter powinien być na każdym polu golfowym. Długość: 92 cm, waga: 1,5 kg

 

     
Miernik pH  EcoScan pH 5

Najbardziej ekonomiczny miernik pH oraz temperatury firmy Eutech

Temperatura 0.0 – 100°C
pH  0,00 – 14.00

Rezolucja 0,01 pH  0,1°C
Dokładność ± 0,01 PH  ± 0,5°C

Miernik EcoScan posiada 3 roztwory buforowe pH do wyboru:
Kalibracja: pH 4,01; 7,00 i 10,01

 

     
Siewnik do nawozu Impact "20", "25" i "45"
Siewnik z obrotowym dyskiem i zbiornikiem na nawóz wykonany z mocnego tworzywa PE.
Dozowanie zarówno drobnych jak i większych granulek. Równomierne pokrycie nawozem powierzchni od 2-4 m. Duże opony z szerokim bieżnikiem. Przeźroczysty pokrowiec chroniący nawóz przed deszczem i wiatrem. Zbiornik na nawóz o pojemności 42 litrów. Łatwy w obsłudze dzięki długiemu uchwytowi (91cm).

 

     
Golf Hole Cutters
Obok znanego dotychczas Turfmaster Hole Cutter ProGrasS rozszerzył swoją ofertę o super mocny Holemaster Hole Cutter. Ten stabilny Hole Cutter zaopatrzony jest w dodatkowy pierścień u podstawy, aby wycinać ładne dołki bez uszkadzania darni!

 

     
Bray Seed Sloter

Idealna rolka do dosiewania małych obszarów. Uzyskuje się 1500 otworków na m2. Suchą glebę najpierw nawilżyć.

Głębokość dosiewu: 13 mm. 
Szerokość pracy: 25 cm.

 

     
2” Spotless Plugger

Poręczne urządzenia do usuwania drobnych niedoskonałości trawnika. Zarówno wiechlina roczna jak i mech mogą być łatwo zastąpione przez odpowiedni gatunek trawy.

Średnica: 50 mm.
Głębokość otworu: 50-100 mm

 

     
Urządzenie do pobierania próbek

Służy do pobierania próbek gleby. Można również za pomocą tego urządzenia skontrolować profil gleby do głębokości 30 cm.

Długość: 600 mm.
Głębokość otworu: 300 mm.

 

     
Urządzenie do kontrolowania profilu gleby
Urządzenie z ocynkowanej stali pozwalające wyciąć profil glebowy. Jedną z płytek można łatwo usunąć, co pozwala uzyskać przejrzysty profil podłoża. Szerokość: 100 mm, głębokość: 200 mm.

 

     
Turfdoctor 9”
Urządzenie do wycinania kawałków darni, umożliwia szybką naprawę uszkodzonych obszarów. Dzięki temu, że płytki wchodzą w glebę pod skosem, powierzchnia pozostaje stabilna i na obszarze naprawianym można od razu kontynuować grę. W przypadku wycieku oleju lub przedawkowania nawozu, można łatwo wymienić uszkodzoną darń. Szerokość i wysokość: 23 cm, głębokość: 12 cm.

 

     
Hand Levelawn 36”
Urządzenie doskonale nadaje się do wyrównywania nierówności powstałych podczas piaskowania. Ewentualne kamyki zostają zebrane między poprzecznymi blaszkami. Wykonany z ocynkowanej stali. Szerokość: 91 cm, długość rączki: 183 cm, waga: 4 kg.

 

     
Quake Meter
Quake Meter jest specjalistycznym urządzeniem służącym do mierzenia poziomu zbicia gleby na głębokości do 600 mm. Urządzenie wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej i aluminium jest trwałe i dokładne.